To moja córka powinna napisać ten komentarz, a nie ja – jej tato. Ale ona prawdopodobnie napisałaby coś w rodzaju „fajne”. A na pewno nie przyznałaby się przed samą sobą, że dzięki kursom „Teraz wiedza” odzyskała chęć do nauki biologii! A sytuacja robiła się już dramatyczna – Julka wybrała na maturę biologię, bo ją lubi (to po pierwsze), dobrze sobie z nią radziła w gimnazjum i w pierwszej klasie liceum (to po drugie), no i po trzecie – zaplanowała sobie (wstępnie) w związku z biologią przyszłość. Tymczasem na poziomie rozszerzonym przyszedł kryzys. Może nie od samego początku, ale w trzeciej klasie przyszło zniechęcenie. Przygniotła ją ilość wiedzy do przyswojenia w krótkim czasie i monotonia nauki w szkole (bez chwili na wytchnienie i na inne spojrzenie na biologię niż to, że trzeba zdać egzamin). Tak samo słabo wyglądała nauka w domu z podręcznika, który (oględnie mówiąc) nie jest na medal. Brakowało spojrzenia na biologię od jaśniejszej strony. Od takiej, że jest ciekawa, zagadkowa, wciągająca i właśnie fajna (jak by powiedziała moja córka), tak, jak to było na początku nauki.

I to wszystko wróciło dzięki tym kursom. Dosłownie od pierwszego użycia. „Teraz wiedza” – brawo! Dziękuję i za pomysł, i za wykonanie. Nauka właśnie taka powinna być – wciągająca. Julka chętnie się uczy, powtarza, filmy ogląda tak, jak te wideoblogi z ciekawostkami (moda, muzyka, gadżety itd). Dzięki tym wideoblogom bardzo dobrze nauczyła się angielskiego. Dzięki kursom „Teraz wiedza” znowu chętnie uczy się biologii – i jestem spokojny o jej przygotowanie i o wynik na maturze. Dzięki!

Ryszard
Gdańsk

Zapraszamy do zapoznania się z naszą platformą do nauki biologii w szkole średniej.

Dzięki naszym kursom online, Państwa dziecko może spokojnie, we własnym tempie realizować materiał wymagany w szkole i bardzo dobrze przygotować się do sprawdzianów, testów, a przede wszystkim matury z biologii.

Oferujemy kursy do nauki biologii w liceum trzyletnim (po gimnazjum) i czteroletnim (po szkole podstawowej). Dla liceum trzyletniego proponujemy 29 kursów obejmujących cały zakres materiału (pakiet: Teraz Biologia). Dostępne są już także kursy do nauki w pierwszej klasie liceum czteroletniego (pakiet: Biologia 1. Zakres rozszerzony), a od września również pakiet: Biologia 1. Zakres podstawowy. W kolejnych latach będą się pojawiały pakiety przeznaczone do realizacji w następnych klasach nowego liceum.

Jak wygląda nauka biologii online w naszej Akademii

 • Nauka online oznacza, że teoretycznie uczeń może się uczyć nawet przez 24 godziny na dobę (czego oczywiście nie polecamy!). Jedyny wymóg to stałe połączenie z Internetem. Uczeń uzyskuje dostęp do wszystkich wykupionych kursów od razu, więc może zupełnie samodzielnie decydować, kiedy będzie się uczył i czego.
 • Na naszych wykładach zagadnienia omawiane są od podstaw, dzięki czemu zależnie od potrzeb i sytuacji uczeń może zupełnie samodzielnie opracować dane zagadnienie lub utrwalać materiał realizowany w szkole. Co bardzo ważne – w swoim tempie i w warunkach sprzyjających skupieniu.
 • Nasze kursy pozwalają także sprawdzić swoją wiedzę i śledzić postępy nauki. Każdy kurs zawiera elektroniczny test zaliczeniowy rozwiązywany online oraz zestaw zadań maturalnych (plik pdf z zadaniami i kluczem odpowiedzi do pobrania i wydrukowania).
 • W pakietach Teraz Biologia oraz Biologia 1. Zakres rozszerzony dostępny jest zaawansowany słownik elektroniczny, który stanowi swoiste źródło referencyjne. Zawiera ponad 1800 haseł oraz linki do odpowiednich części wykładów, w których poszczególne zagadnienia są wprowadzane lub szczegółowo omawiane.
 • Ponadto, każdy użytkownik naszej platformy otrzymuje do dyspozycji swój własny kalendarz elektroniczny, w którym może zaplanować poszczególne wydarzenia (zajęcia, sprawdziany itd). Kalendarz można synchronizować z aplikacją kalendarza w smartfonie.

Zobacz jak to działa

Z czego składa się pojedynczy kurs

Każdy kurs składa się z:

 • wykładów online, które można oglądać dowolną ilość razy, można również przyspieszać prędkość, gdy mamy mniej czasu; na wykładach szczegółowo omawiamy i analizujemy wszystkie zagadnienia, wykorzystując do tego profesjonalne, autorskie grafiki, schematy, animacje, modele 3D;
 • elektronicznego testu sprawdzającego wiedzę z całego zakresu kursu – testy zawierają różne typy pytań testowych, odpowiedzi uzyskuje się natychmiast po zatwierdzeniu. Każdy test można rozwiązać pięć razy. Zaliczenie testu nie jest wymagane, aby przejść do innego kursu;
 • zbioru wyselekcjonowanych zadań maturalnych z arkuszy z ubiegłych lat. Zadania są posegregowane zgodnie z układem lekcji w danych kursie. W ten sposób bardzo łatwo można sprawdzić wiedzę z poszczególnych lekcji. Zbiory zadań są w postaci pliku pdf do wydruku. Odpowiedzi zamieszczone zostały w osobnym pliku.
 • w niektórych kursach dostępne są dodatkowe materiały do druku, np. tabele, zestawienia.

Jak dokładnie wyglądają poszczególne elementy naszych kursów, można zobaczyć tutaj.

Efektywna nauka biologii – przygotowanie do matury

Przygotowanie do matury można porównać z przygotowaniem do maratonu. Należy zacząć odpowiednio wcześnie, żeby mieć czas na budowę formy. Rozpoczęcie nauki już w drugiej klasie (w przypadku trzyletniego liceum) znacząco zwiększa szanse na porządne opanowanie materiału, czyli jego zrozumienie. Jest to kluczowe w przypadku egzaminu maturalnego, gdzie oprócz wiedzy, sprawdza się także umiejętności analitycznego myślenia, umiejętności łączenia faktów, wyciągania odpowiednich wniosków, analizowania tekstów pochodzących często z podręczników/książek na poziomie akademickim. Aby sprostać tym wymaganiom, nie wystarczy wykuć biologię. Trzeba ją rozumieć.

Nasze wykłady opracowuje zespół autorski, którego trzon stanowi autor kultowych już podręczników i książek pomocniczych z biologii Waldemar Lewiński. Na jego książkach i podręcznikach wychowały się pokolenia uczniów. Forma przekazu się zmieniła, ale sposób tłumaczenia oraz charakterystyczna dla autora swobodna wypowiedź sprawiają, że kolejne pokolenie uczniów uczy się biologii nie tylko na najwyższym poziomie, ale również z olbrzymią przyjemności. Komentarze i opinie naszych użytkowników mówią same za siebie. To najlepsza biologia w sieci!

Nauka biologii online – idealna alternatywa dla korepetycji

Nauka biologii online ma wiele zalet:

 • oszczędza czas
 • oszczędza pieniądze
 • umożliwia naukę we własnym tempie
 • umożliwia naukę wtedy, kiedy chcemy i gdzie chcemy.

Co to jest pakiet Teraz Biologia

Pakiet Teraz Biologia to pakiet wszystkich naszych kursów dostępnych w naszej Akademii (łącznie 29 kursów, z czego 27 z poszczególnych działów biologii). Jest to najbardziej kompleksowy z pakietów. Zawiera opracowanie wszystkich zagadnień wymaganych w podstawie programowej. Rzetelne opracowanie wszystkich wykładów, rozwiązanie dołączonych zadań maturalnych oraz testów umożliwia opanowanie wiedzy z biologii na bardzo wysokim poziomie.

Dokładny skład pakietu Teraz Biologia można sprawdzić tutaj.

Co to jest pakiet Biologia 1. Zakres rozszerzony

To pakiet 4 kursów (w tym 3 z takich działów biologii, jak chemizm życia, cytologia i podziały komórkowe oraz metabolizm) przygotowanych specjalnie dla uczniów klasy 1 w czteroletnim liceum. Kursy umożliwiają realizację całego materiału wymaganego w nowej podstawie programowej.

Częste pytania

Tak i tak. Nasze kursy są zgodne z podstawą programową, co więcej wiele zagadnień zostało rozszerzonych, by uczeń łatwiej zrozumiał dany temat. Układ kursów jest bardzo elastyczny i można go swobodnie dostosować do planu w szkole czy podręcznika.

Ważne: kursy dostępne w ramach pakietu Teraz Biologia są zgodne z podstawą dla trzyletniego liceum. Kursy z pakietów Biologia 1. Zakres podstawowy i Biologia 1. Zakres rozszerzony są zgodne z podstawą dla czteroletniego liceum.

Zobacz naszą pełną ofertę

Back to top
Świąteczna oferta

-10%
na wszystkie kursy

kod: gwiazdka2019
ZOBACZ
close-link