Pakiet Biologia 2. Zakres rozszerzony – zapowiedź

Grafika do wpisu zapowiadającego nowe kursy do 4-letniego liceum biologia 2 zakres rozszerzony

Oficjalnie zapowiadamy najnowszą część multimedialnego podręcznika biologii przeznaczoną dla uczniów drugiej klasy nowego liceum i technikum (dla zakresu rozszerzonego)!

Standardowo omawiamy w nim krok po kroku zagadnienia łatwe i trudne, a nawet takie, które zainteresują przede wszystkim olimpijczyków.
Prace nad pakietem Biologia 2. Zakres rozszerzony są już bardzo zaawansowane – jego publikację planujemy na przełom lipca i sierpnia 2020. Jednocześnie uchylamy rąbka tajemnicy – pojawi się on już na naszej nowej platformie! Więcej o zmianach w innym wpisie.

W klasie 2. nowa podstawa programowa przewiduje realizację następujących działów:

V. Zasady klasyfikacji i sposoby identyfikacji organizmów.
VI. Bakterie i archeowce.
VII. Grzyby.
VIII. Protisty
IX. Różnorodność roślin
X. Różnorodność zwierząt

Pakiet Biologia 2. Zakres rozszerzony będzie oczywiście zawierał omówienie wszystkich wymaganych zagadnień. Jedyna różnica polega na tym, że materiał programowy podzieliliśmy na osiem multimedialnych kursów (działów) wykładowo-ćwiczeniowych. Mała uwaga: jeśli okaże się, że w wiodącym podręczniku omawiane są zagadnienia np. z fizjologii roślin, uzupełnimy nasz pakiet o odpowiedni kurs.

Zobacz zapowiedź na naszym kanale na YouTube tutaj.

Z jakich kursów składa się pakiet Biologia 2. Zakres rozszerzony obecnie:

Kurs 1. Klasyfikacja organizmów (4L).
Kurs 2. Prokarionty (4L).
Kurs 3. Protisty (4L).
Kurs 4. Grzyby (4L).
Kurs 5. Tkanki (4L).
Uwaga: przedstawienie tych zagadnień w odrębnym kursie ma Ci ułatwić poznawanie różnorodności organizmów tkankowych. Oczywiście materiał ten możesz także realizować wybiórczo równolegle z zajęciami w szkole.
Kurs 6. Rośliny (4L).
Kurs 7. Bezkręgowce (4L).
Kurs 8. Strunowce (4L).

Uwaga: jeśli zajdzie taka potrzeba dołączymy kursy: Wirusy (4L) oraz Fizjologia roślin (4L).

Wszystkie zagadnienia przedstawiane są w postaci multimedialnych, interaktywnych wykładów Waldemara Lewińskiego. Do każdego kursu dołączyliśmy też: plik pdf z wyselekcjonowanymi maturalnymi zadaniami CKE (zadania przydzielono do konkretnych lekcji) oraz plik pdf z kluczem odpowiedzi, specjalny interaktywny test zaliczeniowy oraz elektroniczne fiszki.

Opracowania tekstowe – notatki/streszczenia z biologii (dla nowego liceum i… starego)

A teraz coś bardzo, bardzo ważnego – od września zaczniemy dołączać tzw. opracowania tekstowe lekcji!!! Opracowanie to swego rodzaju notatki z lekcji. Będzie zawierać syntetyczny tekst z wykładu wraz z uzupełnieniami i proste grafiki (trzeba będzie je samodzielnie opisać!). Co tydzień zamierzamy publikować 1-2 opracowania w postaci plików pdf do pobrania i wydrukowania. Oczywiście wciąż gorąco rekomendujemy tworzenie własnych notatek. Nasze opracowania mają stanowić bazę, tzw. kierunkowe notatki, które mają wskazać, co jest absolutnie niezbędne i konieczne do „wyłapania” z wykładów.

notatka z biologii mszaki
Fragment przykładowego opracowania – notatki z mszaków

Pozdrawiamy wszystkich licealistów, szczególnie zaś tegorocznych maturzystów.

Zasuwamy, ale cały czas trzymamy za Was kciuki.

Podobne wpisy

Komentarze