Próbna matura z biologii 2021 r.

Obrazek wyróżniający do wpisu Próbna matura z biologii 2021

Już za miesiąc, czyli 12 marca 2021 r., będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę z biologii (na poziomie rozszerzonym), rozwiązując nasz autorski arkusz maturalny.

Arkusz matury próbnej będzie dostępny w kursie 16 Mgnień Matury, więc jeśli macie dostęp do tego kursu (w ramach pakietu Teraz Biologia lub jako pojedynczy kurs), to już teraz możecie zaznaczyć sobie tę datę – dokładnie na dwa miesiące przed właściwą maturą. To jak? Będziecie z nami?

Nasz arkusz maturalny zawiera 24 zadania. Łącznie możecie zdobyć 60 punktów (jak na prawdziwym egzaminie). Na rozwiązanie zadań macie 180 minut. To ważne, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie. Dla wielu z Was jest to problem, więc dobrze jest ćwiczyć tę umiejętność. Trening czyni mistrza!

I na koniec ważna informacja. Odpowiedzi opublikujemy w poniedziałek 15 marca 2021.

Owocnej nauki!!!

Kurs 16 Mgnień Matury to powtórka do matury z biologii w zadaniach maturalnych. Każda lekcja kursu zawiera plan działania (zagadnienia do powtórzenia oraz listę pojęć, które należy znać i/lub powtórzyć), zadania autorskie i wyselekcjonowane zadania CKE z danego działu (w postaci pliku .pdf do pobrania i wydrukowania) oraz omówienie rozwiązań – odpowiedzi do zadań maturalnych – w postaci filmu wideo. Dodatkowo ostatnia lekcja kursu zawiera nasze autorskie arkusze maturalne z poprzednich lat wraz z odpowiedziami. Struktura kursu pozwala w łatwy sposób podzielić go na sesje/bloki naukowe i dopasować je do indywidualnego harmonogramu powtórek.

Zobacz przykładową lekcję z kursu: lekcja 1. Podstawy biologii

Podobne wpisy

Komentarze