Próbna matura z biologii – sprawdź się!

Grafika wyróżniająca do wpisu Próbna matura z biologii - sprawdź się!

Arkusz matury próbnej z biologii

kwiecień 2019

Matura zbliża się wielkimi krokami. Proponujemy więc naszym użytkownikom ostatnią(?) bojową symulację egzaminu maturalnego.
Przygotowaliśmy autorski arkusz matury próbnej z biologii zawierający 20 zupełnie nowych pytań o bardzo różnym stopniu trudności. Nie sililiśmy się na gdybanie, co będzie na tegorocznej maturze z biologii i czy będzie ona trudniejsza/łatwiejsza (niepotrzebne skreślić) w porównaniu z maturą ubiegłoroczną. Naszym celem zawsze jest dostarczenie rzetelnego, mocnego materiału do ćwiczenia takich umiejętności kluczowych, jak:

  • formułowanie problemów badawczych,
  • formułowanie hipotez,
  • dostrzeganie zależności między budową i funkcjami oraz poziomem zaawansowania rozwoju ewolucyjnego,
  • a także analiza schematów i fotografii.

Postaraliśmy się też o coś dla fanów(?) genetyki – będzie rozwiązywanie zadań z rozbudowanym tekstem, uzupełnianie schematów krzyżówek genetycznych i… inne atrakcje. Podarowaliśmy sobie natomiast pytania “typu” CITES (coś z biologii trzeba wkuć, ale to naprawdę niewiele w porównaniu z tym, co trzeba rozumieć). W sumie będą standardowo dwa pliki pdf: jeden z zadaniami, drugi z rozwiązaniami. Zatem znajdź trzy godziny czasu w ten weekend (wiemy, że może to być trudne) i bierz się do roboty.
Nasz arkusz matury próbnej z biologii 2019 będzie można pobrać już w piątek (kurs: 16 Mgni Matury, lekcja 17.).

Życzymy powodzenia

Arkusz jest już dostępny(!) dla wszystkich użytkowników posiadających aktywną subskrypcję pakietu Teraz Biologia.

Podobne wpisy

Komentarze