Multimedialny kurs do nauki biologii dla klasy I (zakres rozszerzony). W kursie zostaną omówione wszystkie zagadnienia wymagane w podstawie programowej z zakresu chemizmu życia, cytologii oraz metabolizmu.

Opis

Proponujemy Ci autentyczną nowość – multimedialny odpowiednik podręcznika biologii do pierwszej klasy liceum (dla zakresu rozszerzonego)!

Podzieliliśmy go trzy kursy(działy):

Kurs 1. Naukowe podstawy biologii.

Obejmuje 9 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 15 lekcjach w szkole. Tutaj między innymi będziemy mówić o naukach biologicznych i o zasadach prowadzenia obserwacji oraz doświadczeń biologicznych. Przedstawimy także budowę chemiczną organizmów: pierwiastki (z podziałem na makro– i mikroelementy) i związki chemiczne: wodę, sole mineralne, a także związki organiczne: węglowodany, lipidy, białka i kwasy nukleinowe.

Kurs 2. Cytologia.

Obejmuje 13 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 25 lekcjach w szkole. Zawierać będzie omówienie budowy komórek: prokariotycznej (bakteryjnej) i eukariotycznej (roślinnej, zwierzęcej i grzybowej) oraz charakterystykę podziałów komórkowych: mitozy, mejozy (z uwzględnieniem mechanizmu crossing-over) i amitozy. Strukturom komórkowym przypiszemy też określone funkcje, które dość obszernie wyjaśnimy. Przed podziałami komórkowymi wyjaśnimy mechanizm replikacji DNA.

Kurs 3. Metabolizm.

Obejmuje 10 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 25 lekcjach w szkole. Nasze wykłady na wideo przybliżą Ci podstawy biochemii. Ta część materiału programowego jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego świeżo upieczonego licealisty. Zatem pomału, krok po kroku, przedstawimy podstawowe kierunki przemian metabolicznych, budowę i działanie enzymów oraz różne mechanizmy regulacji ich działania. Wyjaśnimy, dlaczego teoria chemiosmotyczna Mitchella jest taka ważna. Następnie omówimy fotosyntezę (z podziałem na fazy i bilansem energetycznym). Dla zainteresowanych przedstawimy także chemosyntezę. Później obszernie scharakteryzujemy proces oddychania komórkowego (oba warianty: tlenowy i beztlenowy z bilansami energetycznymi oraz mechanizmami restytucji NAD, a dla olimpijczyków udostępnimy plansze z reakcjami krok po kroku). Nie zabraknie też omówienia innych ważnych procesów metabolicznych: beta-oksydacji, syntezy kwasów tłuszczowych, glukoneogenezy i glikogenolizy.

Ważne!

Będą to multimedialne, interaktywne wykłady w formie wideo. Do każdego kursu dołączymy też specjalny interaktywny test zaliczeniowy. Ponadto będzie można pobrać plik pdf z wyselekcjonowanymi maturalnymi zadaniami CKE (zadania przydzielono do konkretnych lekcji).

Najważniejsze! Nasze materiały są w pełni zgodne z nową podstawą programową.

Szczerze mówiąc, nie ma powodu, aby kupować papierowy podręcznik.

Informacje techniczne! Aby korzystać z materiałów kursu, należy mieć stały dostęp do Internetu (brak możliwości pobrania lekcji wideo na własne urządzenie). Materiały w postaci plików pdf można pobrać i wydrukować.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Back to top