Promocja!

90,00  60,00  z VAT za rok

Multimedialne kursy biologii dla uczniów I klasy nowego liceum i technikum (zakres rozszerzony). W kursach zostaną omówione wszystkie zagadnienia wymagane w podstawie programowej z zakresu chemizmu życia, cytologii oraz metabolizmu.

 

Opis

Proponujemy Ci autentyczną nowość – multimedialny odpowiednik podręcznika biologii do pierwszej klasy nowego liceum i technikum (dla zakresu rozszerzonego)!

Podzieliliśmy go na trzy kursy(działy) wykładowo-ćwiczeniowe, zobacz z czym się zmierzysz:

Kurs 1. Naukowe podstawy biologii.

Obejmuje 10 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 15 lekcjach w szkole. Tutaj między innymi mówimy o naukach biologicznych i o zasadach prowadzenia obserwacji oraz doświadczeń biologicznych. Przedstawiamy także budowę chemiczną organizmów: pierwiastki (z podziałem na makro– i mikroelementy) i związki chemiczne: wodę, sole mineralne, a także związki organiczne: węglowodany, lipidy, białka i kwasy nukleinowe.

Kurs 2. Cytologia.

Obejmuje 14 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 25 lekcjach w szkole. Zawiera omówienie budowy komórek: prokariotycznej (bakteryjnej) i eukariotycznej (roślinnej, zwierzęcej i grzybowej) oraz charakterystykę podziałów komórkowych: mitozy, mejozy (z uwzględnieniem mechanizmu crossing-over) i amitozy. Strukturom komórkowym przypisaliśmy też określone funkcje, które dość obszernie wyjaśniamy. Przed podziałami komórkowymi wyjaśniamy mechanizm replikacji DNA.

Kurs 3. Metabolizm.

Obejmuje 11 umownych lekcji (tematów) do realizacji na ok. 25 lekcjach w szkole. Nasze wykłady na wideo przybliżą Ci podstawy biochemii. Ta część materiału programowego jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego świeżo upieczonego licealisty. Zatem pomału, krok po kroku, przedstawiamy podstawowe kierunki przemian metabolicznych, budowę i działanie enzymów oraz różne mechanizmy regulacji ich działania. Wyjaśniamy, dlaczego teoria chemiosmotyczna Mitchella jest taka ważna. Następnie omawiamy fotosyntezę (z podziałem na fazy i bilansem energetycznym). Dla zainteresowanych przedstawiamy także chemosyntezę. Później obszernie charakteryzujemy proces oddychania komórkowego (oba warianty: tlenowy i beztlenowy z bilansami energetycznymi oraz mechanizmami restytucji NAD, a dla olimpijczyków udostępniamy plansze z reakcjami krok po kroku). Nie brakuje też omówienia innych ważnych procesów metabolicznych: beta-oksydacji, syntezy kwasów tłuszczowych, glukoneogenezy i glikogenolizy.

Kurs 4. Jak się uczyć.

Zawiera informacje przydatne do tego, żeby jak najskuteczniej wykorzystywać zalety naszego systemu.

Ważne!

Wszystkie zagadnienia przedstawiane są w postaci multimedialnych, interaktywnych wykładów wideo. Do każdego kursu dołączyliśmy też:

  • specjalny interaktywny test zaliczeniowy,
  • plik pdf z wyselekcjonowanymi maturalnymi zadaniami CKE (zadania przydzielono do konkretnych lekcji),
  • elektroniczne fiszki.

Najważniejsze! Nasze materiały są w pełni zgodne z nową podstawą programową.

Szczerze mówiąc, nie ma powodu, aby kupować papierowy podręcznik.

Informacje techniczne!

  1. Aby korzystać z materiałów kursu, należy mieć stały dostęp do Internetu (brak możliwości pobrania lekcji wideo na własne urządzenie).
  2. Materiały w postaci plików pdf można pobrać i wydrukować.
  3. Subskrypcja trwa dokładnie cały rok od momentu aktywacji (nie jest zaokrąglana do pełnego dnia).
  4. Subskrypcja jest przeznaczona do użytku domowego dla jednego użytkownika!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Back to top