120,00  z VAT za rok

Multimedialna biologia Lewińskiego dla uczniów II klasy nowego liceum i technikum (zakres rozszerzony). Przedstawia wszystkie zagadnienia wymagane w podstawie programowej z zakresu systematyki organizmów oraz fizjologii roślin.

Brak w magazynie

Opis

Multimedialna biologia Lewińskiego dla zakresu rozszerzonego drugiej klasy nowego liceum i technikum!

Dostępna już od 30 lipca!

Materiały podzieliliśmy na 9 kursów wykładowo-ćwiczeniowych (łącznie 77 lekcji wykładowych plus 9 zaliczeniowych). Zawierają nie tylko wszystko to, co jest w podręczniku, ale także zagadnienia przeznaczone dla uczniów szczególnie zainteresowanych.

Wszystkie wykłady przedstawiane są w postaci interaktywnych klipów wideo. Do wykładów dołączyliśmy:

  • specjalne elektroniczne minitesty do lekcji (udostępnianie rozpoczniemy od sierpnia),
  • obszerny elektroniczny test zaliczeniowy,
  • plik pdf z wyselekcjonowanymi maturalnymi zadaniami CKE (zadania przydzielono do konkretnych lekcji) oraz plik pdf z kluczem odpowiedzi,
  • elektroniczne fiszki (dostępne od sierpnia).

Kurs 1. Klasyfikacja organizmów ZR.

Kurs wprowadzający, który składa się z 4 lekcji (1,5-2 godziny wykładów). Przedstawiamy w nim systematykę jako nieco nudną, ale niezwykle ważną naukę. Wyjaśniamy, czym zajmuje się się taksonomia i w jaki sposób są zorganizowane i nazywane taksony różnej rangi. Wprowadzamy pojęcia: takson monofiletyczny, polifiletyczny i parafiletyczny oraz nomenklatura binominalna. Przedstawiamy także zasady tworzenia systemów klasyfikacji: sztucznych i naturalnych. Wprowadzamy podstawy kladystyki.

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 2. Prokarionty ZR.

Składa się z 4 lekcji (prawie 2,5 godziny wykładów), podczas których przedstawiliśmy analizę budowy, czynności życiowych oraz znaczenie prokariontów (bakterii oraz archeanów). Nacisk położyliśmy na różnorodność sposobów odżywiania się, procesy paraseksualne oraz znaczenie w przyrodzie i dla człowieka (szczególnie bakterii chorobotwórczych).

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 3. Protisty ZR.

Składa się z 7 lekcji (ponad 5 godzin wykładów), podczas których scharakteryzowaliśmy zróżnicowanie budowy, czynności życiowe oraz znaczenie najważniejszych grup protistów. Nacisk położyliśmy na przedstawienie „typowych” przedstawicieli, np. eugleny, pełzaka odmieńca, pantofelka. Omówiliśmy także cykle rozwojowe pierwotniaków pasożytniczych stanowiących duże zagrożenie dla milionów ludzi.

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 4. Grzyby ZR.

Składa się z 4 lekcji (prawie 2,5 godziny wykładów), podczas których przedstawiliśmy budowę, czynności życiowe oraz znaczenie grzybów. Szczególny nacisk położyliśmy na specyficzne sposoby rozmnażania się grzybów oraz ich znaczenie w przyrodzie i dla człowieka. W kursie nie mogło zabraknąć analizy budowy i znaczenia porostów.

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 5. Tkanki ZR.

Składa się z 12 lekcji (prawie 7,5 godziny wykładów), podczas których analizujemy budowę i funkcje tkanek zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych.

Uwaga: przedstawienie tych zagadnień w odrębnym kursie ma Ci ułatwić poznawanie różnorodności organizmów tkankowych. Oczywiście materiał ten możesz także realizować wybiórczo równolegle z zajęciami w szkole.

Plus: elektroniczne minitesty i elektroniczne testy zaliczeniowe, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 6. Rośliny ZR.

Składa się z 13 lekcji (prawie 10 godzin wykładów), podczas których przedstawiliśmy analizę budowy, czynności życiowych, zróżnicowanie oraz znaczenie roślin pierwotnie wodnych oraz roślin lądowych (telomowych). Nacisk położyliśmy na poziomy organizacji budowy i ewolucyjne adaptacje do środowiska (także te związane z przemianą pokoleń).

Plus: elektroniczne minitesty i elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 7. Fizjologia roślin ZR. (jeśli dział zostanie zamieszczony w podręczniku!)

Składa się z 7 lekcji (ponad 7,5 godziny wykładów). W kursie dokładnie charakteryzujemy podstawowe czynności życiowe roślin okrytozalążkowych. Przedstawiamy transport asymilatów, adaptacje roślin typu C4 i CAM oraz wpływ czynników środowiskowych na przebieg fotosyntezy. Dużo uwagi poświęcamy także gospodarce wodno-mineralnej, funkcjonalnym aspektom ontogenezy (w tym kiełkowaniu, kwitnieniu i owocowaniu), regulatorom wzrostu i rozwoju (ogólnie – fitohormonom) oraz reakcjom roślin na bodźce środowiskowe (nastiom i tropizmom).

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 8. Bezkręgowce ZR.

Składa się z 19 lekcji (prawie 13 godzin wykładów) podczas których przedstawiliśmy analizę pochodzenia, budowy, czynności życiowych, zróżnicowanie oraz znaczenie tradycyjnie rozumianych bezkręgowców (od gąbek po szkarłupnie). Nacisk położyliśmy na specyficzne cechy budowy „typowych” przedstawicieli, np. stułbi, tasiemca uzbrojonego, dżdżownicy, pasikonika zielonego. Dodatkowo przeanalizowaliśmy ważne ewolucyjne nowości pojawiające się w różnych grupach.

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Kurs 9. Strunowce ZR.

Składa się z 16 lekcji (ponad 13,5 godziny wykładów), podczas których przedstawiliśmy analizę pochodzenia, budowy, czynności życiowych, zróżnicowanie oraz znaczenie strunowców. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy bezczaszkowcom (na przykładzie lancetnika) oraz kręgowcom (bezżuchwowcom i żuchwowcom). Dodatkowo przeanalizowaliśmy filogenetyczne pokrewieństwo i ważne ewolucyjne nowości pojawiające się w różnych grupach.

Uwaga: dla zainteresowanych zamieściliśmy także omówienie osłonic.

Plus: elektroniczny test zaliczeniowy, zadania CKE do lekcji i do sprawdzianu zaliczeniowego oraz zestaw elektronicznych fiszek.

Najważniejsze! Nasze materiały są w pełni zgodne z nową podstawą programową.

Szczerze mówiąc, nie ma powodu, aby kupować papierowy podręcznik.

Informacje techniczne!

  1. Aby korzystać z materiałów kursów, należy mieć stały dostęp do Internetu (brak jest możliwości pobrania lekcji wideo na własne urządzenie).
  2. Materiały w postaci plików pdf można pobrać i wydrukować (na swoje prywatne potrzeby!).
  3. Subskrypcja trwa dokładnie cały rok od momentu aktywacji (nie jest zaokrąglana do pełnego dnia).
  4. Subskrypcja jest przeznaczona do użytku domowego dla jednego użytkownika!

Dodatkowe informacje

Czas trwania subskrypcji

pół roku, rok

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Back to top
Świąteczna oferta

-10%
na wszystkie kursy

kod: gwiazdka2019
ZOBACZ
close-link