Interesujesz się biologią na poziomie szkoły średniej i chciałbyś/chciałabyś sprawdzić swoją wiedzę? Przygotowaliśmy dla Ciebie niespodziankę – elektroniczny test z kilku działów biologii zawierający 20 pytań (o różnym poziomie trudności) do rozwiązania na naszej stronie za darmo. Test zawiera pytania typu:

  • jedno- lub wielokrotny wybór,
  • uzupełnianie luk,
  • drag and drop (przeciąganie odpowiedzi na właściwe miejsce).

Zarówno pytania, jak i odpowiedzi są randomizowane, co oznacza, że ich kolejność się zmienia. Na rozwiązanie testu nie ma limitu czasu, ale żeby sprawdzić odpowiedzi, trzeba rozwiązać cały test na raz. Co bardzo ważne, w wielu pytaniach poszczególne odpowiedzi opatrzone są komentarzem, dzięki czemu łatwiej zrozumiesz, gdzie popełniłeś/łaś błąd. Taka precyzyjna informacja zwrotna może nawet zastępować komentarz nauczyciela lub korepetytora! Kolejną zaletą, którą chcielibyśmy podreślić jest to, że test zawiera dużo pytań otwartych. Oznacza to, że znacznie bardziej przypomina arkusz maturalny niż testy zamknięte.

Do rozwiązania tego testu nie jest konieczna rejestracja na naszym portalu. Test możesz rozwiązać zupełnie anonimowo. Tylko pamiętaj, żeby dokładnie przejrzeć wyniki, bo nie ma opcji, aby je otrzymać na maila 😉.

Na koniec dodamy tylko, że na naszej platformie z kursami oferujemy kilkadziesiąt elektronicznych testów (w sumie w pakiecie Teraz Biologia jest to już ponad 850 pytań). Podzieliliśmy je na dwie kategorie: minitesty (krótkie testy z pojedynczych lekcji) i duże testy zaliczeniowe kończące kursy. Te ostatnie zawsze mają wyznaczony limit czasu i maksymalną dozwoloną liczbę prób (podejść). Ponadto zaczęliśmy wprowadzać w nich pytania testowe składające się z kilku sekcji (to też ukłon w stronę arkuszy maturalnych). W naszej ocenie taki system testów tworzy nową jakość w przygotowaniach do matury z biologii.

To jak, chcesz zobaczyć, jakie „pułapki” przygotowali na Ciebie nasi autorzy? Rozpocznij test >>>

Zostaw komentarz

Back to top
Świąteczna oferta

-10%
na wszystkie kursy

kod: gwiazdka2019
ZOBACZ
close-link