Wyjście roślin na ląd – lekcja w zupełnie nowej odsłonie

Grafika wyróżniająca do wpisu Wyjście roślin na ląd - lekcja w zupełnie nowej odsłonie

Zupełnie zmienione lekcje w kursie: Rośliny

Aktualizujemy i ulepszamy lekcje w kursie: Rośliny. Zobacz, co się zmieniło…

Wyjście roślin na ląd

Naszych użytkowników informujemy, że jest już dostępna nowa, nagrana zupełnie od podstaw, wersja lekcji 2. Wyjście roślin na ląd (kurs: Rośliny). Zmiany obejmują nie tylko kwestie techniczne, ale przede wszystkim treści merytoryczne:

  • mocno uprościliśmy omawianie ewolucji (teorie powstania roślin lądowych),
  • idąc za przykładem Campbella, przestaliśmy zawracać Wam głowę psylofitami (w miejsce tego pojęcia wprowadziliśmy ryniofity, a jak ;)).
  • skupiliśmy się na adaptacjach do środowiska lądowego, charakterystyce ryniofitów i hipotezie telomowej.

Dla uczniów 4-letniego liceum przygotowaliśmy ciut poszerzoną wersję, która jest już gotowa, ale zostanie udostępniona wraz z całym kursem pod koniec maja.

Mszaki

Teraz rozpoczynamy publikację nowych wykładów do lekcji 3. Mszaki. Tu także są bardzo duże zmiany. W chwili obecnej dostępne są: wstęp i diagnoza mszaków (cechy prymitywne i progresywne). Kolejne klipy ukażą się w przyszłym tygodniu.

Kurs: Rośliny dostępny jest w pakiecie Teraz Biologia (zawierający wszystkie kursy dla 3-letniego liceum) oraz w pakiecie Różnorodność wirusów i organizmów. Oba pakiety przeznaczone są dla uczniów 3-letniego liceum (po gimnazjum).

Kurs: Rośliny dla 4-letniego liceum będzie dostępny w pakiecie Biologia 2. Zakres rozszerzony (w sprzedaży pod koniec maja 2020 r.)

Do zobaczenia w naszym wirtualnych klasach 🙂

Podobne wpisy

Nowa odsłona kursu Wirusy

Kurs: Wirusy v. 2.0 Naszych użytkowników informujemy, że rozpoczęliśmy publikację nowej wersji kursu: Wirusy. W porównaniu ze starą wersją zmiany są systemowe. Zacznijmy od tego,…

Matura z biologii 2017

Materiały Oficyny Multimedialnej TERAZ WIEDZA Artykuł jest próbą wyjaśnienia przyczyn zaskakująco niskiego wyniku średniego egzaminu maturalnego z biologii w 20016 r. i jednocześnie zaproponowania efektywnych…

Biologia 2 zakres rozszerzony

Multimedialna Biologia Lewińskiego dla 2. klasy 4-letniego liceum (zakres rozszerzony) Naszych użytkowników z przyjemnością informujemy, że prace związane z publikacją Biologii 2. dla zakresu rozszerzonego…

Komentarze