Zupełnie zmieniona lekcja 3. w kursie: Wirusy jest już dostępna

Grafika wyróżniająca do wpisu Zupełnie zmieniona lekcja 3. w kursie: Wirusy jest już dostępna

Naszych użytkowników informujemy, że nowa, całkowicie zmieniona wersja wykładu przedstawiającego wybrane zagadnienia medyczne związane z wirusami jest już dostępna. W lekcji 2. szczegółowo omówiliśmy namnażanie wirusów, przyszła więc pora na zagadnienia medyczne. Na początek w lekcji 3. na warsztat wzięliśmy drogi i wrota infekcji (zakażenia). W kolejnych częściach przedstawiamy trzy groźne choroby wirusowe: grypę, wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz AIDS.

Dla osób zainteresowanych przygotowaliśmy prawdziwą gratkę – poszerzone analizy budowy i cyklu namnażania wirusów: grypy, HBV i HIV.

Pan Waldemar wyjaśnia m.in.:

  • czym jest reasortacja wirusa grypy,
  • skąd wzięła się “hiszpanka”,
  • dlaczego wirus HBV, którego materiałem genetycznym jest DNA wykorzystuje… odwrotną transkryptazę,
  • co oznacza tajemniczy skrót Th CD4+.

Naszym zdaniem jest to lekcja zawierająca nie tylko informacje ważne dla każdego współczesnego człowieka, ale także – o zgrozo – interesujące. Oczywiście, nie chcemy Was straszyć, ani nie uważamy, że powinniście wykuć wszystkie informacje. Przedstawiamy rzetelną wiedzę, dzięki której zrozumiesz wiele mechanizmów i zależności dotyczących wirusów, a która z kolei na pewno okaże się przydatna zarówno na egzaminie, jak i w życiu.

Do zobaczenia na wykładzie 😊

Kurs: Wirusy jest dostępny w pakiecie Teraz Biologia obejmującym wszystkie kursy dostępne w naszej ofercie lub w pakiecie Różnorodności wirusów i organizmów.

Podobne wpisy

Komentarze